сряда, 11 юни 2014 г.

Велосъстезание „Обиколката на Ракитово 2014 г.”

На 10-ти юни в Ракитово се проведе велосъстезание, организирано от местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни ( МКБППМН) при Общината , Сдружение „Ре акт”, ВУИ „Ангел Узунов”, клубът по велосипедизъм  при СОУ „Св. Климент Охридски”, учители по физическо възпитание.  Състезанието под името „Обиколката на Ракитово 2014” се провежда за втора година, като идеята  на организаторите е то да се превърне в традиционно. Тази година се включиха 33 ученика, в две категории: от 5-ти до 8-ми клас и от 9-ти до 12-ти клас. Трасето бе с дължина 2 км и идеално отсечено от РУП-Велинград. Наградите за победителите – грамоти и велоаксесоари, бяха осигурени от Общината и Сдружение „Ре-акт”.  Най-добрият велосъсътезател на Ракитово за 2014 г. в първа възрастова група 5-ти-8-ми клас  е Йордан Славов, следван от Иван Гагов и Атанас Арнаудов. При големите пръв финишира Константин Асенов, втори стана Сергей Иванов, а трети – Росен Тодоров.